Dom Uphagena przeniesie Cię w przeszłość!

Wśród malowniczych kamienic Długiego Targu znajduje się dawna siedziba rajcy gdańskiego Jana Uphagena. To super ciekawa atrakcja turystyczna, która przeniesie Cię w przeszłość.

Co ciekawego kryje w sobie dom Uphagena?

Dom Uphagena jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Gdańsku. Został zbudowany w XVIII wieku i jest przykładem barokowej architektury mieszczącej się w renesansowej kamienicy. Ten piękny budynek przyciąga uwagę swoją fasadą, ozdobami i detalicznymi elementami architektonicznymi. Obecnie dom pełni funkcję muzeum, które prezentuje wnętrza mieszkalne z czasów baroku i rokoka. Można zobaczyć oryginalne meble, ozdoby, malowidła i inne elementy wystroju wnętrz, które odtwarzają atmosferę i styl życia bogatej rodziny kupieckiej z przeszłości. Zwiedzając muzeum, można zanurzyć się w historii Gdańska i zobaczyć, jak wyglądało życie mieszczańskie w tamtych czasach.

Dom Uphagena jest również miejscem organizacji różnych wydarzeń kulturalnych, wystaw i koncertów. Można tu spotkać się z artystyczną atmosferą i czerpać z bogactwa lokalnej kultury. Jest to ważny punkt w kulturalnym krajobrazie Gdańska.