Decydujące spotkania w 1 Lidze Żużlowej: Zdunek Wybrzeże Gdańsk kontra H. Skrzydlewska Orzeł Łódź i dwie szanse Arged Malesa

Niedziela, 2 lipca 2023 roku o godzinie 14:00, to moment, który z zapartym tchem czekają wszystkie miłośniczki i miłośnicy żużla w Gdańsku. Właśnie wtedy na torze przy ulicy Zawodników 1 dojdzie do awansowanego meczu 13. kolejki 1 Ligi Żużlowej, w którym zmierzą się Zdunek Wybrzeże Gdańsk oraz H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Zapowiada się emocjonujące spotkanie, które dla zawodników trenowanych przez Eryka Jóźwiaka może być ostatnią okazją do pokazania swoich umiejętności przed rodzimą publicznością w tym sezonie.

Tymczasem pierwszy weekend lipca tego samego roku przyniesie również wyjątkowe wydarzenia dla kibiców Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego. Na tor wyjedzie bowiem aż dwa razy, spłacając swoje zaległości z wcześniejszych kolejek. W sobotę, 1 lipca o godz. 16:30, drużyna Arged Malesa podejmie walkę z Abramczykiem Polonią Bydgoszcz (spotkanie to jest częścią 7. kolejki). Następnie już następnego dnia, w niedzielę 2 lipca o godz. 14:00, ekipa ostrowska zmierzy się na wyjeździe z Eneą Falubazem Zielona Góra – mecz ten należy do rozliczeń z 6. kolejki.

Oba te spotkania mogą okazać się kluczowe dla pozycji Arged Malesa w tabeli 1 Ligi Żużlowej. Niemniej jednak, co do drugiego meczu trener Mariusz Staszewski powinien być bardzo ostrożny ze swoimi prognozami. Wynika to z faktu, że Enea Falubaz Zielona Góra dominuje dotychczasowe rozgrywki – do tej chwili zwyciężył we wszystkich dziesięciu rozegranych meczach i ze zdobytymi 23 punktami zgromadzonymi na koncie, stanowi niekwestionowanego lidera ligi.