Modernizacja infrastruktury sportowej w Łostowicach na Gdańskim Południu

W trakcie najbliższych miesięcy mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe, a konkretnie osiedla Łostowice, będą mogli cieszyć się nowymi obiektami sportowymi. Przewiduje się zakończenie prac budowlanych do końca grudnia 2023 roku. Wśród nowości znajdzie się wielofunkcyjne boisko ze stadionem oraz tzw. pumptrack, czyli specjalny tor przygotowany dla entuzjastów jazdy na rowerze. Całość inwestycji wyceniona jest na blisko 2 miliony złotych.

Kierownictwo ds. Rozwoju Miasta Gdańska (DRMG) podało do informacji publicznej, że została zatwierdzona umowa dotycząca realizacji budowy wymienionych obiektów. W ramach projektu powstanie nie tylko boisko z trybunami i pumptrack, ale także siłownia na świeżym powietrzu. Lokalizacja nowych atrakcji to skrzyżowanie ulic Łuczniczej i Podleckiego, na terenie gdańskiego osiedla Łostowice, położonego w dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe.

Zgodnie z zapowiedziami Małgorzaty Polan, zastępcy dyrektora ds. Projektów Budżetu Obywatelskiego i Rad Dzielnic, teren będzie odpowiednio oświetlony tak, aby korzystanie z obiektów było możliwe także po zmroku. Nie zabraknie również odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej – ścieżek prowadzących do poszczególnych elementów kompleksu oraz różnorodnych rozwiązań z zakresu tzw. małej architektury.