Sobotni Rodzinny Spacer po Dolnym Mieście

Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” rusza z cyklem spacerów tematycznych. Organizowane będą wycieczki po ciekawych miejscach gdańskiego Dolnego Miasta. Akcja ma na celu promocję dzielnicy.

Wraz z kolejnymi rewitalizacjami, dzielnica zyskuje nowe życie. Coraz więcej osób chętnie sprowadza się do odremontowanych budynków. Jednak wciąż zainteresowanie Dolnym Miastem jest zdecydowanie mniejsze niż innymi, bardziej znanymi dzielnicami Gdańska. 

Rodzinne spacery mają przybliżać historię, architekturę ale również teraźniejszość tej części miasta. Być może wiele osób powraca w rodzinne strony, lub mieszka tu całe życie, nie zdając sobie sprawy z historii jakie skrywają uliczki i zakamarki, które mija codziennie. 

Przewodnicy i historie

Lokalni znawcy historii chcą podczas spacerów ocieplić i oswoić nieznane zakamarki Dolnego Miasta. Wędrówki poprowadzą Jacek Górski wraz z Andreasem Kasperskim, lub jak sami siebie nazywają- Opowiadacze Historii. Mówić będą na temat filmów dokumentalnych, nagrywanych w tych rejonach. O tym jak zachodnie media przedstawiają tą gdańską dzielnicę. Dowiemy się również wiele ciekawych historii związanych z ruchem artystycznym związanym z Dolnym Miastem.

Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” zachęca seniorów i seniorki do czynnym udziale w wydarzeniu. Jest on bowiem częścią obchodów „Weekendu seniora z Kulturą”