"Bezpieczna Autostrada": Piknik rodzinny z edukacją w tle w Gdańsku

Rodzinne święto pełne zabawy i nauki zainaugurowano w Gdańsku. Jest to część ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada”, która objęła swoim zasięgiem czternaście miast. Podczas dwudniowego pikniku, który ma miejsce na terenie gdańskiego Brzeźna, zostanie przekazany defibrylator do użytku ratowników pracujących na Kąpielisku Morskim w Jelitkowie.

Zabawa, edukacja i bezpieczeństwo – tak w skrócie można opisać piknik rodzinny na brzeźnieńskiej plaży, który rozpoczął się 19 sierpnia, a zakończy dopiero następnego dnia. Głównym celem tego wydarzenia jest popularyzacja wiedzy dotyczącej bezpiecznego podróżowania drogami, autostradami oraz trasami szybkiego ruchu. Uczestnicy mają też okazję poszerzyć swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i dowiedzieć się, jak zadbać o zdrowie kierowcy.

Pierwszy dzień pikniku odbył się przy wejściu numer 50 na plaży w Brzeźnie. Dzień później, 20 sierpnia, impreza przenosi się w pobliże molo, przy wejściu oznaczonym numerami 51/52. To właśnie tam, dyrektor GOS Leszek Paszkowski, otrzyma na własne ręce Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator (AED) przeznaczony dla ratowników z Jelitkowa.

W ramach piknikowej agendy przewidziano szereg atrakcji. Planowane są pokazy pierwszej pomocy oraz prezentacje użycia AED. W programie znalazła się również strefa BRD z testem refleksu, wagą przeciążeniową i skanerem wzroku. Uczestnicy będą mogli skorzystać z podstawowych badań medycznych oraz sprawdzić swoje reakcje po spożyciu alkoholu lub środków psychoaktywnych za pomocą specjalnych gogli. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z relaksacyjnych masaży, a najmłodsi będą mogli bawić się i rywalizować w konkursach.