Pierwsza drużyna piłki nożnej Lechia Gdańsk przechodzi pod nowe skrzydła

Spółka Football Culture Poland sp. z.o.o., będąca częścią funduszu inwestycyjnego z Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Mada Global, jest teraz formalnym właścicielem 95% udziałów w Lechii Gdańsk. Kolejnym krokiem w tej transakcji było odejście Adama Mandziary i jego małżonki z rady nadzorczej klubu – złożyli oni swoje rezygnacje.

Zakończenie procesu sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Lechii Gdańsk nie było dla nikogo niespodzianką. Całość transakcji zamknęła się kwotą 4,1 miliona euro.

Informuję, że w dniu 18 sierpnia 2023 r. nastąpiło oficjalne przejęcie przez firmę Football Culture Poland sp. z o.o. 95% akcji Lechii Gdańsk S.A. W związku z tym, przyjmujemy rezygnacje od dwóch członków rady nadzorczej Lechii Gdańsk S.A., pani Adriany Mandziary oraz pana Adama Mandziary – oznajmił Paolo Urfer, prezes Lechii Gdańsk. Wyraził on też swoje plany na przyszłość: „To otwiera nowy rozdział w historii klubu. Naszym celem jest nie tylko sukces pierwszej drużyny, ale również budowa nowego centrum treningowego w perspektywie lat 2024-2025, które pozwoli nam na szkolenie i rozwijanie nowych pokoleń talentów piłkarskich zarówno z Gdańska, jak i całego regionu”.