Pierwszy triumf na boisku nowej drużyny Tylko Lechia Gdańsk Baltia

Na sportowej scenie pojawił się nowy gracz – Tylko Lechia Gdańsk Baltia, który zadebiutował swoim pierwszym meczem w oficjalnych rozgrywkach. Ten unikalny zespół piłkarski to efekt inspiracji Dariusza Krawczyka, akcjonariusza mniejszościowego Lechii, który spełnił swoją wizję stworzenia dodatkowego zespołu. Debiutancki mecz TLG Baltia przeciwko Respect Przejazdowo skończył się zwycięstwem 4:3, co było doskonałym startem w drugiej klasie B sezonu. Wśród uczestników tego wydarzenia znalazły się wiele znanych twarzy zarówno na boisku, jak i na trybunach.

Pomimo że nazwa TLG Baltia sugeruje powiązanie z Lechią Gdańsk, nie jest to rywalizujący zespół. Jest to raczej uzupełnienie na sportowej scenie, gdzie już istnieje pierwszy zespół biało-zielonych, występujący w lidze ekstraklasy. Tymczasem drużyna TLG stanowi serdeczną inicjatywę dla fanów i byłe gwiazdy Lechii.

Mecz zapewnił widzom mnóstwo emocji. Na początku drużyna gości zdawała się mieć przewagę, prowadząc 3:1 na początku drugiej połowy. Jednak doświadczenie okazało się decydujące. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Melaniuk, a następnie Wiśniewski doprowadził do remisu. Ostateczne zwycięstwo dla TLG Baltia przyniósł Pietroń w ostatniej minucie meczu, wykorzystując asystę Zieńczuka, który grał przez cały mecz. Wśród emocji rozgrywki był też moment napięcia, kiedy dwóch zawodników z Przejazdowa zostało usuniętych za czerwone kartki. Podobny los spotkał Melaniuka z TLG Baltia w czasie doliczanego czasu gry za dwie żółte kartki. Pomimo tego pod koniec meczu zarówno drużyna pod wodzą trenera Macieja Kalkowskiego, jak i kibice cieszyli się z udanego otwarcia sezonu.