Analiza obłożenia i cen hoteli w Gdańsku w lipcu

Zgodnie z danymi wydanymi przez Gdańską Organizację Turystyczną, hotele w Gdańsku mogły pochwalić się średnim obłożeniem na poziomie 87% w lipcu. Stawki za noclegi podczas tego miesiąca były o około 6% wyższe niż rok wcześniej, czyli w 2022 roku.

Katarzyna Nałysz-Safuryn reprezentująca dział badań i analiz Gdańskiej Organizacji Turystycznej przekazała informacje do Polskiej Agencji Prasowej, że liczba turystów przyjeżdżających do Gdańska nie uległa zmianie pomimo kapryśnej pogody panującej w lipcu. Według jej słów, obłożenie noclegowe w hotelach było na podobnym poziomie jak w poprzednim roku oraz w lipcu 2019 roku.

Stawki za pokoje hotelowe były o ok. 6% wyższe w porównaniu do cen z analogicznego okresu roku poprzedniego. Mimo to wzrost cen nie odstraszył turystów planujących odpoczynek w Gdańsku – zauważyła Katarzyna Nałysz-Safuryn.

Zapytana o przewidywane obłożenie hoteli w sierpniu stwierdziła, że jest to trudne do oszacowania ze względu na kapryśną pogodę. Dodatkowo podkreśliła, że obłożenie miejsc noclegowych w sierpniu zazwyczaj jest na podobnym poziomie jak w lipcu. Nie jest jednak możliwe przewidzenie, jak dostawcy usług turystycznych będą kształtować swoje ceny oraz jak będą na to reagować turyści – powiedziała.

Informacje z czwartku sugerują, że koszt pobytu dla dwóch osób od 14 do 18 sierpnia w 2-gwiazdkowym hotelu w Gdańsku, bez śniadania, wyniesie od około 1,4 tys. zł do około 1,8 tys. zł. Pobyt w 3-gwiazdkowym hotelu z dołączonym śniadaniem może kosztować od około 1,6 tys. zł do nawet 2,6 tys. zł. Natomiast pobyt czterech nocy w 4-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem będzie kosztował od około 1,9 tys. zł do około 2,7 tys. zł.