Akademia Aktywności Seniora rusza z cyklem dotyczącym bezpieczeństwa w sieci

Akademia Aktywności Seniora skierowana jest do mieszkanek oraz mieszkańców Gdańska, którzy ukończyli 60 rok życia i chcą dowiedzieć się jak bezpiecznie korzystać z technologii.

Bezpieczeństwo seniora w sieci

Fundacja Wspólnota Gdańska po raz kolejny organizuje cykl spotkań dla gdańskich seniorów. Nowa odsłona Akademii Aktywności Seniora ma na celu pokazanie jak świadomie korzystać z internetu oraz jak zachowywać bezpieczeństwo w sieci. Uczestnicy zapoznają się z nowymi technologiami i dowiedzą się jak wykorzystywać ich potencjał w codziennym życiu.

Wolontariusze przedstawią tematy zarówno poważne jak bankowość internetowa oraz zakupy w sieci. Ale także bardziej błahe, lecz niezwykle przydatne- jak korzystanie z mediów społecznościowych. Dzięki udziałowi w warsztatach seniorzy dowiedzą się za pomocą jakich platform można bezpiecznie spotykać się online, lub komunikować się pisemnie. Turystyka online, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów- nie będą już problemem.Niezwykle cenne będzie również ostatnie spotkanie w serii, poświęcone ebookom. Uczestnicy po zakończeniu cyklu zajęć będą mogli poruszać się swobodnie i bezpiecznie w sieci oraz odnaleźć potrzebne im informacje.

Zajęcia odbywać się będą w 15- osobowych grupach, w Oliwskim Ratuszu. W każdy wtorek w godzinach 10-13 zaplanowane są zajęcia grupowe. Późniejsze 2 godziny zaplanowane są na spotkania jednoosobowe, jeśli ktoś będzie potrzebował dodatkowej pomocy. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 21 września.

Udział w projekcie jest darmowy, należy jedynie przynieść swoje urządzenia elektroniczne (smartfony, tablety lub laptopy).