„Koduj z Gigantami” już 25 i 26 września!

Koduj z Gigantami to międzynarodowa inicjatywa mająca na celu promowanie informatyki wśród młodzieży. Podczas każdej edycji prowadzone są bezpłatne szkolenia obejmujące podstawy programowania. Wydarzenie oprócz 90 miast Polski, odbywa się również w Chorwacjii, Słowacji, Hiszpanii oraz Chile.

Koduj z Gigantami- inicjatywa

W warsztatach można wziąć udział stacjonarnie, lub online. Zakres materiału dopasowany jest do wieku grupy. A możliwości nauki jest wiele, zarówno dla młodszych dzieci jak i młodzieży. Dolną granicą wieku uczestnika jest ukończenie 7 roku życia, oraz umiejętność płynnego czytania, pisania oraz posługiwaniem się matematyką w zakresie liczenia do 20. Góra granica wieku to 19 lat. 

Program przygotowany jest tak, aby osoby które mają pierwszy raz kontakt z programowaniem mogły  się bez problemu odnaleźć się w świecie informatyków. Za to jak ciekawie zorganizowane są zajęcia może poręczyć aż 10 tysięcy uczestników poprzedniej edycji.

Tegoroczna, 9 edycja Kodowania z Gigantami nosi tytuł „Starcie gigantów, programistyczny bój bohaterów najlepszych gier”. Jak sama nazwa wskazuje, główną tematyką będą gry. Dzieciaki będą miały możliwość nauki programowania, na podstawie omawiania ulubionych gier, z którymi spędzają wolny czas. Wśród bohaterów edycji pojawi się 7 znanych młodzieży gier: Minecraft, Brawl Stars, Among Us, Roblox, Leauge of Legends, Fortnite oraz CS GO.

Dla uczestników dostępny będzie również serwer na platformie Discord. Pozwoli to na swobodną komunikację podczas zajęć. Ale również pozwoli na powstawanie, miejmy nadzieję trwałych przyjaźni i wspólnego wpierania się w przygodzie z programowaniem.

Nauka programowania przez zabawę

Po ukończonym cyklu zajęć, dzieci będą w stanie same zaprogramować prostą grę. Podczas 90 minutowych zajęć przekazana zostanie wiedza na temat wybranego języka programowania – HTML, C# lub język Lua. Pozwoli to na samodzielne napisanie projektu gry, oraz przetestowanie jej działania. Oprócz tworzenia gier, wiedza ta przyda się również do projektowania aplikacji lub stron internetowych. Szkoła zapewnia najlepszych wykładowców- praktyków. Wykładowcami będą bowiem informatycy, na codzień zajmujący się zagadnieniami o jakich będą opowiadać. 

Jest to niezwykła szansa dla młodego pokolenia, aby z biernego odbiorcy stać się twórcą treści. Jeśli Wasze dziecko uwielbia grać w gry, tworzyć różne rzeczy w nich- naprawdę warto rozważyć udział w tym wydarzeniu. 

Podczas warsztatów wybrana będzie najlepsza- zdaniem uczestników- najlepsza gra komputerowa. W formie rozrywki najlepiej przyswajana jest wiedza, także w przeciągu tych dwóch dni młodzi wyciągną niesamowite pokłady ciekawych informacji. Po ukończeniu warsztatów, będą w stanie poruszać się w wielu środowiskach programistycznych, tworzyć strony internetowe oraz aplikacje mobilne. 

Matematyczni Giganci

Tegoroczna edycja wzbogacona będzie również o wsparcie z zakresu matematyki. Zajęcia przygotowane są dla ósmoklasistów oraz młodzieży piszącej w przyszłym roku egzamin maturalny. Matematyczni Giganci to dodatkowy cykl warsztatów, gdzie w sposób praktyczny będzie można przygotować się do ważnych egzaminów. Będzie to świetna możliwość sprawdzenia własnych umiejętności, oraz tego nad czym należy pracować. Specjalnie na tą okazję, Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała próbne arkusze, które zostaną szczegółowo omówione podczas zajęć. Tak dokładnie omówione testy dają znakomite rezultaty podczas egzaminów. Nauczyciele Matematycznych Gigantów mogą pochwalić się wynikiem  swoich uczniów na egzaminie ósmoklasisty, który wynosi ponad 80% .

Giganci Programowania

Giganci Programowania to ceniona na świecie szkoła, która ma na celu wspieranie najmłodszych we wchodzeniu w świat programowania oraz technologii. Nauczyciele uczący tam, poprzez naukę informatyki rozwijają w dzieciakach umiejętność logicznego myślenia, kreatywności oraz zdolności mające na celu rozwiązywanie problemów. Są to cechy, które przydadzą się każdemu, niezależnie od zawodu. W pracy z komputerem czy też w życiu prywatnym.