Zbiórka ciepłej odzieży dla bezdomnych

Pogotowie Socjalne angażuje mieszkańców Gdańska do pomocy potrzebującym. Osoby dotknięte kryzysem bezdomności szczególnie teraz potrzebują ciepłej odzieży. Obecnie organizowana jest zbiórka cieplejszych ubrań zimowych, najbardziej potrzebne są męskie rozmiary. Przez cały zimowy okres, aż do końca marca na ulicach Gdańska pojawiać się będzie „autobus SOS- pomoc”, w którym osoby potrzebujące pomocy mogą ją dostać.

Zimowa pomoc Pogotowia Socjalnego

Wiele z nas rozpoczyna nowy rok porządkami w szafie; jeśli nie to mamy dobry powód aby przejrzeć garderoby i odłożyć na bok ubrania, których nie nosimy. Coś co u nas tylko leży i si kurzy, może być ogromnym szczęściem dla drugiej osoby. Szczególnie teraz, gdy temperatury spadają poniżej zera, ważne jest aby mieć odpowiednią odzież. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na kupienie nowej kurtki czy swetra.

Osoby w kryzysie bezdomności mogą korzystać z pomocy gdańskich ośrodków i wolontariuszy przez cały rok. Jednak wraz ze zmieniającymi się porami roku i co za tym idzie, pogodą pojawiają się zupełnie inne potrzeby. Podczas zimniejszych miesięcy Pogotowie Socjalne stara się zapewnić, że każdy gdańszczanin w potrzebie będzie miał co na siebie założyć

Ubrania przekazywane do Pogotowia Socjalnego, zlokalizowanego przy ulicy Srebrniki 9 można przekazywać ubrania, które później zostaną zdezynfekowane i odpowiednio przygotowane. Odzież ta zostanie później rozdysponowana, głównie dzięki działalności autobusu SOS, jednak część przekazywana jest również do schronisk i noclegowni gdańskich.

Jak jeszcze możemy pomóc?

Jeśli zauważycie osobę, która potrzebuje pomocy bez wahania należy zgłosić ten fakt do odpowiednich służb. Jeśli jest to sprawa nagła i obawiamy się o zagrożenie życia lub zdrowia warto zadzwonić na numer alarmowy 112. Warto również pamiętać o numerze Straży Miejskiej w Gdańsku- 986. Nasz telefon może uratować komuś życie, lub dać możliwość wyjścia z kryzysu. Wszystkie zgłoszenia są sprawdzane, wolontariusze przeprowadzają rozmowę ze zgłoszoną osobą i przekazują informację na temat możliwości pomocy.