Zawody Nordic Walking 2021

Nordic Walking to rodzaj aktywnego wypoczynku, polegającego na spacerowaniu ze specjalnie przystosowanymi do tego celu kijkami.

Dyscyplina zrodziła się w Finlandii, głównie po to aby narciarze biegowi mieli całoroczną możliwość treningu. Niesamowite korzyści treningu, sprawiły że coraz więcej osób nie związanych zawodowo ze sportem zaczęły interesować się nordic walking. Podczas spaceru a kijkami pobudzanych jest wiele mięśni, niż podczas zwykłego marszu. Jest to wyśmienity sposób na ruch dla osób starszych oraz każdego kto ma problemy ze stawami. Przez zastosowanie kijków, osoba maszerująca zyskuje większą stabilność, stawy kolanowe nie są tak obciążane.

Niezwykle ważna jest prawidłowa technika, dlatego warto uczyć się w grupie doświadczonych osób lub z instruktorem. Dzięki odpowiedniej postawie oraz ustawieniu kijków możliwe jest uzyskanie walorów zdrowotnych. Układ oddechowy oraz układ krążenia na pewno będą Ci wdzięczne!

4 września na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbywać się będą zawody w marszu na 5 i 10 kilometrów.

W zawodach oprócz klasycznego podziału klasyfikacji na kobiety i mężczyzn, przewidzianych jest 10 kategorii wiekowych. Dzięki czemu oprócz możliwości spaceru w otoczeniu przepięknej przyrody, dowiedzieć się będzie można jak wypadają nasze wyniki wśród rówieśników.