Zawodniczki AP Lotos Gdańsk pokonały TME UKS SMS Łódź w wielkim stylu.

Liderki tabeli TME UKS SMS Łódź zostały pokonane w 9. kolejce ekstraligi. Zawodniczki AP Lotos Gdańsk pokonały wicemistrzynie Polski 1:0. Po niewykorzystanym rzucie karnym łodzianek, Klaudia Słowińska wykorzystała sytuację i oddała celny strzał na bramkę która zaważyła o wyniku spotkania.

Walka do ostatnich minut rozgrywki

Przed meczem, większość fanów spodziewała się zwycięstwa TME UKS SMS Łódź. Nie bez powodu to właśnie łódzka drużyna była faworytem spotkania. A obecnym sezonie, nie przegrały żadnego spotkania, na swoim koncie mają za to 7 zwycięstw i 1 remis (podczas meczu z mistrzyniami Polski, Czarnymi Sosnowiec). AP Lotos Gdańsk przed rozgrywką plasował się na dziewiątym miejscu w tabeli, z 13 punktową różnicą do TME UKS SMS Łódź.

Łodzianki nie oddały pierwszego zwycięstwa tak łatwo. Łódzkiej drużynie zależało na jak najszybszym zdobyciu gola i tym samym ustanowieni przewagi nad przeciwniczkami. Gra była niezwykle intensywna i bardzo fizyczna już od pierwszych minut po gwizdku rozpoczynającym mecz. Jednak dobrze przygotowane gdańszczanki zakończyły pierwsza połowę wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa meczu przyniosła lekką zmianę przewagi na boisku, zawodniczki Lotosu zaczęły coraz śmielej grać w ataku. W 52 minucie został przyznany rzut garny dla łódzkiej drużyny. Jednak rzut zakończył się piłką nad bramką i wynik pozostał niezmieniony.

Klaudia Słowińska w 64. minucie gry posłała celny strzał na bramkę tym samym zdobywając punkt dla Lotosu Gdańsk. Żadnej drużynie nie udało się zdobyć bramki do końca czasu. Mecz zakończył się zwycięstwem gdańszczanek oraz awansem na 7 miejsce w tabeli.