Zawirowania wokół powstania nowej drużyny piłkarskiej – TLG Baltia Gdańsk

Nasze intencje były skromne, jednak w rezultacie sytuacja przybrała głośny obrót. Maciej Kalkowski, dawniej zawodnik i trener zespołu Lechia Gdańsk, wyraża swoje zdziwienie i zapewnia, że nigdy nie miał zamiaru angażować się w działania sprzeczne z interesami Lechii. Obecnie jest zaangażowany w tworzenie nowego zespołu B-klasy, TLG Baltia Gdańsk.

TLG Baltia Gdańsk to świeżo założony klub piłkarski z Gdańska. Nazwa TLG Baltia jest skrótem od „Tylko Lechia Gdańsk Baltia” i reprezentuje drużynę klasy B, którą budujemy od podstaw. Celem jest stworzenie platformy dla społeczności kibiców Lechii Gdańsk. Założyciele są zdeterminowani, aby zaprzeczyć wszelkim pogłoskom sugerującym, że nowy zespół ma stanowić konkurencję dla długo istniejącego klubu lub spółki sportowej.

Maciej Kalkowski, który zdobył uznanie jako doświadczony zawodnik, a ostatnio jako trener, stał się najbardziej rozpoznawalną postacią tego nowego projektu piłkarskiego. Wielokrotnie podkreśla swoje pozytywne nastawienie do Lechii Gdańsk i deklaruje swoje zaangażowanie w rozwój TLG Baltia.