Zamknięcie Wisłostrady z powodu defilady wojskowej

Na kolejny raz, w poniedziałek 14 sierpnia, o godzinie 20, kierowcy będą musieli zmierzyć się z zamknięciem Wisłostrady. Zamknięcie jest wynikiem zaplanowanej na wtorek defilady wojskowej. Kierowcy mogą spodziewać się otwarcia Wisłostrady we wtorek, 15 sierpnia o godzinie 18.

Absolutne zamknięcie dotyczy obszaru od mostu Skłodowskiej-Curie do ulicy Gagarina i obejmuje jezdnie ulic: Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wioślarska i Solec. Zakres zamknięcia rozciąga się od mostu Skłodowskiej-Curie do mostu Łazienkowskiego.

Oprócz tego, trasa DK7 (Gdańsk – Warszawa) również będzie obarczona utrudnieniami. Kierowcy muszą być przygotowani na problemy na etapie wjazdu do Warszawy, a także w samym sercu stolicy.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA, Małgorzata Tarnowska, przekazała dodatkowe informacje. „Nie będzie możliwości skorzystania z łącznic prowadzących z S8 na Wisłostradę. Niemniej jednak, alternatywna trasa przez węzeł S8 Modlińska z DK61 do Jabłonnej i DW630 do Nowego Dworu do DK7 pozostaje dostępna dla kierowców” – dodała Tarnowska.

Trasa AK i most Grota-Roweckiego, aleja „Solidarności” i most Śląsko-Dąbrowski oraz most Poniatowski nie będą miały połączenia z Wisłostradą. Z ulicy Czerniakowskiej możliwe będzie jedynie przejechanie na Trasę Łazienkowską w kierunku centrum lub na most Łazienkowski.