Zakończenie etapu pozyskiwania decyzji administracyjnych przez Gaz-System dotyczących trzech lądowych gazociągów projektu FSRU

Spółka Gaz-System sukcesywnie zakończyła etap zdobywania decyzji urzędowych na rzecz wszystkich trzech gazociągów lądowych, które są elementem projektu FSRU. Przewiduje się, że budowa tych struktur ruszy w ciągu następnego roku. Pierwsza część tego ambitnego projektu, o długości 35 kilometrów, ma ciągnąć się od Kolnik aż do Gdańska.

Planowany pływający terminal LNG nazywany FSRU (Floating Storage and Regasification Unit), wraz z dodatkowymi segmentami gazociągów mającymi prowadzić gaz pochodzący z tego terminala do systemu gazu w Polsce, powinien być kompletnym i funkcjonującym projektem do roku 2025. W skład jednostki FSRU wchodzi pływający żaglowiec typu tankowiec, wyposażony w specjalistyczne urządzenia służące do procesu regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego. Przewiduje się, że ta zaawansowana technologicznie jednostka znajdzie swoje miejsce w Zatoce Gdańskiej.