Wyłoniono zwycięską koncepcję dla Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

Rozstrzygnięto konkurs, który miał na celu wyłonienie najlepszego projektu dla Muzeum Westerplatte i Wojny – 1939, będącego oddziałem Muzeum II Wojny Światowej. Rezultat przyniósł triumf trzem pracującym razem studiom architektonicznym z Łodzi. Otwarcie muzeum jest zaplanowane na rok 2027.

Decyzja o zwycięzcy zapadła we wtorek, podczas wydarzenia zorganizowanego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tam właśnie ogłoszono zwycięzców „Dwuetapowego realizacyjnego Konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji projektowej Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Westerplatte”.

Konkurs miał za zadanie wyszukać najbardziej spełniających oczekiwania projektów pod kątem architektury, urbanistyki, planowania przestrzennego oraz funkcji użytkowych dla przyszłego Muzeum Westerplatte i Wojny 1939, które ma powstać na terenie półwyspu Westerplatte w Gdańsku.

Za najbardziej przekonującą uznano propozycję trzech współdziałających ze sobą studiów architektonicznych z Łodzi: Muro Architekci, Lachman Pabich Architekci oraz Pracownia Architektoniczna „Projektownia”.