Wsparcie z Gdańska dla Ukrainy: siedem autobusów i materiały budowlane na drogę do czterech ukraińskich miast

Gdańsk po raz kolejny zasili wsparciem Ukrainę, tym razem w postaci siedmiu autobusów miejskich, które zostaną przekazane przez spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje (GAiT). Autobusy te skierowane zostaną do czterech różnych ukraińskich miast, znajdujących się tuż za naszą wschodnią granicą, a rozpoczęcie ich podróży planowane jest na najbliższe dni.

Wspomniane autobusy to jednak nie jedyny element wsparcia, jakie Gdańsk przygotował dla Ukrainy. Fundacja Gdańska na Ukrainę planuje również przesłać agregaty zapewnione przez Wodociągi Gdańskie oraz materiały budowlane.

Przekazanie tych siedmiu autobusów należących do GAiT stanowi następne działania mające na celu wsparcie Ukrainy, która padła ofiarą ataku ze strony reżimu Władimira Putina w lutym 2022 roku.

Przypomnijmy, że wcześniej wsparcie dla Ukrainy ze strony Trójmiasta objawiało się m.in. poprzez świadczenie pomocy materialnej dla uchodźców z Ukrainy, darmowe przewozy komunikacją miejską czy oferty pracy w GAiT. W ubiegłym roku, władze Gdańska zdecydowały się również na przekazanie Ukrainie wozi asenizacyjnego. Łączna wartość wszystkich darów przekazanych przez Gdańsk dla Ukrainy wyniosła 4,5 mln zł.