Gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy triumfuje w rankingu AirHelp Score 2023

Lotnisko w Gdańsku, które nosi imię Lecha Wałęsy, zdobyło najwyższe wyróżnienie w krajowej klasyfikacji AirHelp Score 2023, stając się niewątpliwym liderem wśród portów lotniczych na terenie Polski.

Z okazji konkursu AirHelp Score 2023 dokonano oceny pięciu kluczowych lotnisk w naszym kraju, z których gdański port lotniczy wyszedł zwycięsko. Kryteria oceniane w tym rankingu to między innymi jakość obsługi gastronomicznej, punktualność lotów oraz ogólna satysfakcja pasażerów. W tym zestawieniu, najwięcej – 60 procent – odgrywała punktualność lotów, zaś pozostałe aspekty ważyły po 20 procent.

Według danych zawartych w raporcie AirHelp Score 2023, gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy utrzymuje pozycję lidera na polskiej scenie portów lotniczych, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach. Na arenie międzynarodowej, gdański port zajął godną uwagi 28 pozycję.

Decydującą rolę w osiągnięciu przez gdański port lotniczy tak wysokiej pozycji, odegrała punktualność lotów. Jeśli jednak brać pod uwagę wyłącznie opinię pasażerów oraz jakość oferty lokali handlowych i usługowych na terenie lotniska, wynik mógłby być zupełnie inny.