Wirtualna podróż w przeszłość z Mobilnym Przystankiem Historia Przyszłości

Osoby zafascynowane historią mają jedyną w swoim rodzaju możliwość zapoznania się z projektami Biura Nowych Technologii IPN, dzięki inicjatywie zatytułowanej Mobilny Przystanek Historia Przyszłości. W jej ramach uczestnicy mogą odkrywać między innymi innowacyjną grę komputerową „Gra Szyfrów”, stworzoną przez Instytut Pamięci Narodowej. Ta fascynująca interaktywna propozycja przedstawia wydarzenia związane z wojną polsko-bolszewicką, a także pokazuje wpływ polskiej kryptologii na zwycięstwo Polski.

Podczas Mobilnego Przystanku Historia Przyszłości w Gdańsku, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o kolejnym projekcie – „Szybowcowa ’87”. Niezwykła prezentacja ta ma za zadanie przybliżyć historię tajemniczej wrocławskiej drukarni Solidarności Walczącej, która odegrała istotną rolę w dążeniu do wolności w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Korzystając z najnowszych technologii oraz wirtualnej rzeczywistości, odwiedzający będą mieli szansę przenieść się zarówno w czasie, jak i przestrzeni, aby doświadczyć na własnej skórze atmosfery tamtych dni.

Angażujące projekty proponowane przez Mobilny Przystanek Historia Przyszłości pozwalają uczestnikom na zrozumienie znaczenia przeszłości oraz roli polskiego wkładu w historyczne wydarzenia. Wszystko to dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i interaktywnych form prezentacji treści, które umożliwiają pełniejsze doświadczenie historii.