Festiwal dla Życia: marsz i impreza w Gdańsku

W niedzielę 18 czerwca odbył się XI Marsz dla Życia, który zakończono festiwalem na Ołowiance. Tego dnia podobne marsze organizowano w wielu miastach w Polsce, między innymi w Warszawie. Wydarzenie każdego roku jest organizowane przez stowarzyszenia katolickie, a jego celem jest okazanie wsparcia dla tradycyjnego modelu rodziny i szacunku do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz dla Życia zakończony koncertami

Uczestnicy Marszu dla Życia w Gdańsku zebrali się przy Kaplicy Królewskiej o godzinie 15:00. Zebrani mniej więcej godzinę maszerowali na wyspę Ołowianka i po godzinie 16:00 rozpoczęła się kolejna część wydarzenia. Zgromadzeni modlili się między innymi o rodziny, ochronę życia, a także za miasto Gdańsk. Następnie rozpoczęło się koncertowanie: o 19:00 na scenie pojawił się Kamil Bednarek. Dwie godziny później swój występ dał znany zespół Luxtorpeda, kończąc wydarzenie.

Festiwal dla Życia przyciągał nie tylko koncertami, ale także smacznym jedzeniem, warsztatami i atrakcjami dla dzieci. Food Trucki towarzyszyły zebranym przez całą imprezę.