W Gdańsku zasłynął nowy mural dedykowany ppłk. Stanisławowi Skarżyńskiemu

2 lipca, w niedzielę, na terenie gdańskiej Zaspy odsłonięto mural o tematyce historyczno-patriotycznej, upamiętniający osobę ppłk. Stanisława Skarżyńskiego, pilota Wojska Polskiego. Osoba odpowiedzialna za zorganizowanie tego wydarzenia to Krzysztof Dąbrowski, reprezentujący Fundację Polscy Patrioci.

Zaspa, dzielnica Gdańska, jest prawdziwym sanktuarium murali. Na ścianach jej budynków od lat można podziwiać dziesiątki malowideł autorstwa polskich i zagranicznych artystów, często nawiązujących do historii. Wśród przedstawionych postaci są m.in. św. Jan Paweł II oraz Lech Wałęsa. Od 2 lipca 2023 roku doszedł do nich nowy bohater – ppłk Stanisław Skarżyński. Był on pierwszym Polakiem, który przelotem samolotem pokonał Atlantyk, a także walecznym pilotem Wojska Polskiego. Jego życie zakończyło się tragicznie w 1942 roku nad Morzem Północnym.

Krzysztof Dąbrowski, stojący na czele Fundacji Polscy Patrioci, jest przekonany, że ppłk Stanisław Skarżyński zasłużył swoją męstwem i patriotyzmem na to, aby jego portret zdobił ścianę budynku mieszkalnego położonego przy ulicy Dywizjonu 303 numer 5.