Nowe regulacje dotyczące zwodzenia Mostu Stągiewnego w Gdańsku

Na mocy ustalonego harmonogramu, Most Stągiewny w Gdańsku, będący jednym z trzech obiektów umożliwiających przepływ jednostek pływających przez Motławę – obok kładki na Ołowiankę i obrotowej kładki na Wyspę Spichrzów – może być podnoszony do siedmiu razy dziennie. Warunkiem realizacji tego procesu jest jednak konieczność wcześniejszego zgłoszenia przez jednostki chcące skorzystać z tej możliwości.

Po zakończonym procesie przebudowy, który przywrócił Mostowi Stągiewnemu jego ruchome przęsło, a także po przeprowadzonych testach i uruchomieniu nowej mariny, możliwe jest codzienne zwodzenie tej przeprawy na Motławie. To rozwiązanie ma służyć potrzebom jednostek pływających.

Harmonogram działania Mostu Stągiewnego zakłada możliwość podnoszenia jego przęsła aż siedem razy na dobę. Ten proces może zostać jednak zainicjowany tylko po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby przez jednostkę pływającą. Aby powiadomić obsługę mostu o planowanym przepłynięciu i konieczności zwodzenia, jednostki muszą zgłosić taką chęć co najmniej godzinę wcześniej.