Urodziny zakończone aresztem: Policjanci z Gdańska złapali dwóch poszukiwanych mężczyzn

Podczas rutynowych działań, funkcjonariusze śródmiejskiego komisariatu w Gdańsku, przekreślili plany dalszego ukrywania się dwóch mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Złapani zostali w trakcie urodzinowego spotkania u znajomej. Bezpośrednio z miejsca rozrywki, obaj zostali przetransportowani do więzienia.

28-letni mężczyzna czeka na niego ponad roczny pobyt za kratami, wynikający z wyroków skazujących za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz łamanie sądowego zakazu. Drugi z poszukiwanych, 48-letni gdańszczanin, został natomiast skierowany na 9-miesięczny pobyt w zakładzie karnym za znęcanie się nad rodziną, zgodnie z decyzją sądową.

Szybki transfer z imprezy do zakładu karnego rozpoczął się, gdy policjanci z komisariatu Śródmieście doszli do informacji, że na jednej z urodzinowych imprez w dzielnicy Olszynka może przebywać jeden z poszukiwanych mężczyzn. Zdecydowano się na natychmiastowe działanie – w sobotnie popołudnie funkcjonariusze dotarli na miejsce. Przy bloku zauważyli dwóch panów, którzy właśnie palili papierosy.