Ultras Oliwski już 11 września!

Na to wydarzenie z pewnością czekają wszyscy fani biegania czy też nordic walkingu. 11 września będą oni mogli spotkać się i wspólnie pobiec z pierwszej edycji Ultrasu Oliwskiego – Wokół Radości. Całość wydarzenia została zorganizowana na zbliżające się wielkimi krokami święta Oliwian – Viva Olivia. Będą się tam odbywały biegi o dystansach podobnych do tych z pół maratonów, ale także zostaną przygotowane krótsze trasy, stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych pasjonatach biegania.

Dla każdego coś dobrego

Zdecydowanie największym zainteresowaniem będzie cieszył się bieg główny, który w zamyśle organizatorów ma przypominać półmaraton. Oznacza to, że w tym biegu będziemy musieli przebyć aż 21 kilometrów. Cały bieg zaplanowany został w malowniczej okolicy Doliny Radości. Jest to nie tylko wspaniała okazja, aby sprawdzić swoją formę, ale także przy okazji podziwiać niesamowite widoki i napawać się urokiem tego miejsca.

Dodatkowo została także zaplanowana krótsza trasa, którą nazwano OBC Run, mierzy ona co prawda raptem 9 km, jednak urokiem absolutnie nie będzie odbiegała od głównej trasy. Dodatkowo zaplanowano także bieg nordic walking, który ma mierzyć ok. 7 km. Najmłodsi także nudzić się nie będą, ponieważ specjalnie dla nich zostaną zorganizowane biegi o krótszym dystansie.

Oprócz samego biegu inicjatywą wykazali się sami mieszkańcy oliwy, którzy w tym miejscu pragną zorganizować pchli targ sportowy, na którym będziemy mogli nabyć różne ciekawe przedmioty, jak również wymienić te sprzęty, które od lat zalegają nam w piwnicach.

Za doznania dźwiękowe podczas biegu będzie odpowiedzialni będą uczestnicy Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA. Wykonywać będą oni repertuar „leśna muzyka” który zdaje się idealnie podkreślać rangę wydarzenia.

Staw Młyński zamieni się tego dnia w miasteczko biegaczy. Znajdzie się tam także strefa „Garden Party” gdzie zarówno zawodnicy, jak i ich najbliżsi będą mogli się spotkać, porozmawiać, a także zrelaksować się przy dźwiękach leśnej muzyki. Nie zabraknie także miejsca na liczne animacje i atrakcje dla najmłodszych. Dodatkowo znajdziemy tam bardzo dobre zaplecze gastronomiczne.

Z pewnością jest to jedna z ciekawszych atrakcji, jakie szykują się w naszym mieście na początku września. Nie może was tam zabraknąć. Zdrowa rywalizacja oraz dużo wspaniałej zabawy gwarantowane!