Trefl Gdańsk: Kontuzja Lukasa Kampy podczas turnieju olimpijskiego

Siatkarz reprezentacji Niemiec i zawodnik Trefla Gdańsk, Lukas Kampa, uczestniczył w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich Paryż 2024, które odbywały się w Rio de Janeiro. Ekipa niemiecka, pod kierownictwem trenera Michała Winiarskiego, osiągała tam znakomite wyniki, pokonując takie zespoły jak Iran i Brazylia. Niestety, doświadczony rozgrywający gdańskiego klubu doznał kontuzji łydki, co wykluczyło go z dalszej części turnieju.

Na początku nowego sezonu siatkówki, Trefl Gdańsk musi zmierzyć się z troską związaną ze stanem zdrowia jednego z kluczowych zawodników – Lukasa Kampy. Ten niemiecki siatkarz jest dobrze znany polskim fanom tego sportu za swoje wieloletnie występy w PlusLidze oraz biegłą znajomość języka polskiego. Jego zaangażowanie na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich zostało niespodziewanie przerwane przez uraz łydki, który uniemożliwił mu dalszą grę na boiskach Rio de Janeiro.

– Lukas niewątpliwie doznał kontuzji łydki, co uniemożliwiło mu dalsze uczestnictwo w meczach turnieju olimpijskiego. Gdy tylko powróci do naszego kraju, poddany zostanie wszelkim koniecznym badaniom medycznym. Na ich podstawie będziemy mogli dokładnie określić stopień uszkodzenia i podjąć odpowiednie decyzje – wyjaśniła nam rzeczniczka prasowa Trefla Gdańsk, Karolina Zębala.