Tragiczny wypadek na Południowej Obwodnicy Gdańska: Jedna osoba nie żyje

Katastrofalny wypadek miał miejsce tuż po godzinie 9:30 na odcinku drogi między węzłami Gdańsk Lipce a Gdańsk-Południe. O sprawie informował dyżurujący operator Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP, który przekazał wiadomość Polskiej Agencji Prasowej, że do zdarzenia doszło na jezdni prowadzącej w stronę Obwodnicy Trójmiasta. W wyniku nieszczęśliwego splotu okoliczności samochód osobowy zderzył się z tyłem ciężarówki.

W samochodzie osobowym znajdowały się dwie osoby. Niestety, pasażerka auta straciła życie na miejscu, natomiast kierowca przeżył i jest obecnie pod opieką specjalistów medycznych – podkreślił przedstawiciel służb ratunkowych.

Na miejsce katastrofy natychmiast skierowano służby ratownicze, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gdańsku. Na miejscu zdarzenia obecni byli również policjanci oraz ratownicy medyczni. Izabela Osten-Sacken, dyżurna PID GDDKiA, potwierdziła, że droga prowadząca w kierunku Obwodnicy Trójmiasta jest zablokowana i utrudnienia w ruchu mogą potrwać do trzech godzin.