Myszołowiec towarzyski, nieoceniony pracownik Gdańskiego Terminalu Masowego

Na terenie terminalu zbożowego, będącego miejscem pracy Stefana i jego opiekuna Piotra Nadstawnego, licznie gromadzą się gołębie. Wśród pracowników GBT Sp. z o.o. Gdański Terminal Masowy, Stefan nie jest zwyczajnym człowiekiem, a myszołowcem towarzyskim. Ten drapieżnik z rodziny jastrzębiowatych cieszy się ogromnym uznaniem wśród kolegów z pracy.

Jego głównym zadaniem jest odstraszanie gołębi, które skuszone są przeładowywanym na tym terenie ziarnem. Ptaki te, swoją obecnością, przyczyniają się do powstawania licznych problemów – budują gniazda, brudzą i zanieczyszczają teren.

Rafał Różański, prezes GBT Sp. z o.o. Gdański Terminal Masowy, podkreśla trudności, jakie niosą ze sobą gołębie na terenie terminalu. Zauważa jednak pozytywne efekty działań Stefana i Piotra – sokolników zatrudnionych w firmie. Liczba gołębi rzeczywiście zaczyna maleć. Różański przyznaje, że to pierwszy raz kiedy firma ma okazję korzystać z pomocy „fruwających” pracowników. Okazuje się jednak, że skrzydła mogą być nieocenioną pomocą w pracy portowej.