Tragedia na torach – rowerzysta w krytycznym stanie po zderzeniu z tramwajem

Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że o godzinie 17:15 doszło do poważnego wypadku, w którym uczestniczył rowerzysta. Zdarzenie było na tyle poważne, że konieczna okazała się reanimacja poszkodowanego.

Do alarmującego incydentu doszło około godziny 17:20, kiedy to służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu drogowym. Miało ono miejsce na rondzie przy stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku, gdzie tramwaj niespodziewanie potrącił rowerzystę. Nieszczęsny cyklista znalazł się pod pojazdem, co wymusiło na strażakach przeprowadzenie natychmiastowej pierwszej pomocy. Do szpitala rowerzystę przetransportowała karetka pogotowia ratowniczego.

Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej, dwie karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz służby GAiT. Ruch tramwajowy został tymczasowo zawieszony z powodu prowadzonej akcji ratowniczej.

Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku poinformował, że rowerzysta, znajdujący się pod tramwajem, był nieprzytomny i nie wykazywał oznak życia.