Sprzątanie świata po raz trzeci w Gdańsku

O przyrodę powinniśmy dbać cały rok, nie tylko podczas corocznego Dnia Ziemii. Tradycyjnie miasta organizują akcje Sprzątanie Świata raz na rok, co owszem pomaga, jednak nie buduje pozytywnych wzorców zachowań. Gdańsk myśląc o przyrodzie wprowadza nowy system dbania o przyrodę i ekosystem. Jak działa cykl „Sprzątanie Świata 2.0”?

Dla dobra środowiska

Szczególnie mieszkając w tak pięknym mieście jak Gdańsk nie trudno o zaangażowanie się w działania proekologiczne. Miasto często angażuje się w wiele projektów mających na celu edukację i pomoc w praktycznym działaniu jak na przykład organizacja punktów wymiany używanych rzeczy i nauka o recyklingu.

Wiele gdańskich firm I organizacji z chęcią angażuje się w pomoc środowisku. Jedną z najłatwiej wykonalnych akcji jest oczywiście dołączenie do akcji Sprzątanie Świata. Dzięki nowemu programowi w Gdańsku przez cały rok dbamy o czystość naszego otoczenia. Nowa, trzecia już odsłona akcji Sprzątanie Świata 2.0 rusza dziś, 5 czerwca a zakończy się z początkiem lipca. Przez cały miesiąc pracownicy zgłoszonych wcześniej firm zbiorą się w wielu miejscach w Gdańsku aby zebrać zgromadzone tam śmieci.

Gdańsk dla planety

Miasto ze swojej strony zapewnia potrzebne środki czystości- rękawice i worki, oraz rzecz jasna utylizację zebranych przez wolontariuszy odpadów. Do tej pory do udziału zgłosiło się wiele przeróżnych instytucji. Organizatorzy cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem zarówno od wielkich korporacji jak McDonald’s jak i mniejszych, rodzinnych firm.

Wśród wolontariuszy znajdą się także oczywiście sami organizatorzy- pracownicy Urzędu Miejskiego. Zgłoszono także udział innych gdańskich urzędów i instytucji jak na przykład Biuro Rozwoju Gdańska czy Gdańskie Usługi Komunalne. Kolejne firmy wciąż mogą się zgłaszać do udziału w projekcie. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 czerwca, najlepiej najpóźniej na tydzień przed planowaną akcją sprzątania.