Spacer z radnymi w dzielnicy Letnica

Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Letnica p. Marzena Kolmer zaprasza wszystkich zainteresowanych na spacer po urokliwej dzielnicy Letnica. Podczas jego trwania będzie można omówić wszelkie sprawy związane z funkcjonowaniem dzielnicy, a także jej problemy oraz pomysły na jej dalszy rozwój. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać zarówno z samą panią przewodniczącą, jak i z innymi członkami rady.

Kiedy odbędzie się spacer?

Spacer zaplanowano dzisiaj (20.07) na godzinę 18.30. Rozpocznie się on przy siedzibie Rady Dzielnicy Letnica, która mieści się przy ul. Uczniowskiej 22.Trasę spaceru zaplanowano przez ul. Michny, Stalową, Starowiejską oraz Nowa Letnica.
Pomysł jest niecodzienny, z reguły to radni organizują dyżury w swoich siedzibach, gdzie możemy złożyć wszelkie sugestie odnośnie do danego osiedla czy dzielnicy. Spotkania te jednak kojarzą się zdecydowanie zbyt oficjalnie. Dzięki spacerowi nie tylko będzie można porozmawiać o bieżących sprawach, ale także napawać się pięknymi widokami oraz zaczerpnąć świeżego powietrza. To zdecydowanie pozwoli obywatelom zbliżyć się do organów zarządzających miastem.
 

Co w Letnicy piszczy?

Letnica jest jedną z tych dzielnic miasta, która w ciągu ostatnich kilku lat naprawdę prężnie się rozwinęła. Nie tylko ze względu na budowę Gdańskiej Areny, która ostatnio obchodziła 10-lecie swojego istnienia, ale też przez wzgląd na szeroko zakrojone prace rewitalizacyjne.
Na dzielnicy pojawiło się też wielu nowych mieszkańców, jednak niestety nie wszyscy z nich chcą sformalizować swój oficjalny pobyt, poprzez zameldowanie. Ma to znaczący wpływ na rozwój dzielnicy, która pozyskuje środki od miasta, których wielkość zależna jest od liczby oficjalnych mieszkańców. To dlatego radzie tak bardzo zależy na zbliżeniu się do zamieszkujących osiedle i skłonieniu ich do zaangażowania w rozwój terenu, a w efekcie meldunku. Większa ilość zameldowanych mieszkańców na pewno przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju dzielnicy.