Śledczy z komisariatu w Osowej namierzyli i aresztowali kobietę podejrzaną o kradzież drogiego urządzenia kuchennego z supermarketu

Pod koniec marca, na posterunku policji w Osowej, oficerowie przyjęli zawiadomienie o incydencie, który miał miejsce 12 marca. Z jednego z lokalnych supermarketów w Osowej, zostało skradzione urządzenie kuchenne zwane termorobotem, którego wartość wynosiła niemal 2500 złotych. Grupa detektywów została natychmiast przydzielona do tej sprawy.

W oparciu o analizę materiału wideo z systemu monitoringu oraz zgromadzonych danych dotyczących tego incydentu, policjanci byli w stanie zidentyfikować osobę, która mogła być odpowiedzialna za to przestępstwo.

Wczoraj, tuż przed godziną 19:00, w jednym z mieszkań na terenie Osowej, funkcjonariusze aresztowali 63-letnią kobietę z Gdańska, podejrzewaną o kradzież tego urządzenia. Sprawczyni dobrowolnie oddała śledczym skradziony termorobot, który nadal był zapakowany w oryginalne pudełko. Postępowanie wykazało, że w dniu zdarzenia, kobieta udała się do samoobsługowego stanowiska kasowego w sklepie.

Po dokonaniu płatności za niektóre z wybranych produktów, kobieta przemyciła termorobot przez linię kasową, nie płacąc za niego. Na posterunku policji, 63-latka usłyszała formalne zarzuty dotyczące kradzieży.