Sezon wycieczek morskich: Gdański port będzie gościł statki turystyczne 62 razy

Gdański port morski ma zaszczyt przyjmować statki wycieczkowe w tym sezonie aż 62 razy. To oficjalne dane podane przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Statek Le Bellot miał zaszczyt otworzyć sezon jako pierwsza jednostka, która zawinęła do portu.

Jak donosi Aneta Urbanowicz z Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, pierwsza jednostka pasażerska w roku 2021 – luksusowy statek Le Bellot, przypłynął do Portu Gdańsk 22 kwietnia. Pod francuską banderą pływa ta jednostka o długości 131,4 metra i szerokości 18 metrów, będąca w stanie jednocześnie pomieścić na swoim pokładzie 184 pasażerów. Wyczekiwany statek zacumował przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte, a na powitanie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Begama”. Pasażerowie rozpoczęli podróż w Kopenhadze, natomiast kończą swój rejs w Sztokholmie.

Aneta Urbanowicz wyjaśniła również, że statek Le Bellot, który uruchomiono w 2020 roku, zawiera 92 luksusowe kabiny i apartamenty z przestronnymi balkonami. Na pokładzie znajdują się różne udogodnienia, w tym restauracja, teatr, sala taneczna, biblioteka, sklep, słoneczny pokład z basenem i barem na świeżym powietrzu, centrum spa i fitness oraz galeria sztuki.

Podsumowując sezon turystyczny ubiegłego roku, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ocenił go jako bardzo udany. W okresie od maja do września statki wycieczkowe zawijały do portu nietuzinkowe 79 razy, przewożąc łącznie w swoich wnętrzach 29,5 tysiąca pasażerów. Największym statkiem, który opłynął Gdańsk, był imponujący wycieczkowiec o długości ponad 239 metrów – „Marina”, jak informuje przedstawicielka gdańskiego portu.