Lechia Gdańsk i Arka Gdynia na prostej drodze do powrotu do Ekstraklasy

W aktualnym sezonie piłkarskim, drużyny Lechii Gdańsk i Arki Gdynia mają duże szanse na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej – Ekstraklasy. Po raz pierwszy od sezonu 2007/2008, Wybrzeże nie wystawia swojego zespołu do gry w tej prestiżowej lidze.

Od pewnego już czasu, dwa kluby te okupują czołowe miejsca w tabeli pierwszej ligi. Wydaje się, że tylko niespodziewane wydarzenia sportowe mogą pokrzyżować im plany na awans. Obecny stan punktowy prezentuje się następująco: Lechia zgromadziła 56 punktów, Arka – 55. Na kolejnym miejscu znajduje się GKS Katowice z dorobkiem 45 punktów. Zważywszy na to, że do końca sezonu pozostało jedynie sześć kolejek, a więc maksymalnie do zdobycia jest 18 punktów, przewaga obydwu drużyn jest znacząca.

Ekipy pod wodzą trenerów Szymona Grabowskiego (Lechia Gdańsk) oraz Wojciecha Łobodzińskiego (Arka Gdynia) powinny umiejętnie wykorzystać swoją przewagę. Bezpośrednie starcie obu zespołów, zaplanowane na 18 maja podczas derby Trójmiasta, może stać się idealną okazją do świętowania ich wspólnego awansu do Ekstraklasy.