Seria zniszczeń i kradzieży samochodów w Gdańsku – podejrzany zatrzymany

W Gdańsku, 18 czerwca 2023 roku, funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw, w tym zniszczenie 15 pojazdów oraz kradzieże z włamaniem. Straty poniesione przez poszkodowanych właścicieli samochodów zostały oszacowane na ponad 22 tysiące złotych. Podejrzanemu postawiono zarzuty, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu zdarzenia, które miało miejsce przy ulicy Pohulanka 18 czerwca około godziny 5 nad ranem, sprawca pozostawił swoje dokumenty w saszetce. Zgłoszenie o zniszczeniach samochodów zostało przekazane policji przez świadka, który poinformował funkcjonariuszy o kierunku ucieczki sprawcy. Patrol policji natychmiast udał się na miejsce zdarzenia.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przesłuchaniu zgłaszającego osobę, funkcjonariusze zabezpieczyli pozostawione przez sprawcę dokumenty oraz sprawdzili teren w celu ustalenia pełnego zakresu uszkodzeń. Po dokładniejszym przyjrzeniu się sytuacji, okazało się, że liczba zniszczonych samochodów była większa niż pierwotnie zgłoszono.