Senioralne święto w Gdańsku: Piknik Senioralny z mnóstwem atrakcji

Od godziny 12:00 rozpocznie się ceremonia otwarcia, pełna oficjalnych przemówień. Po części formalnej, wszyscy uczestnicy wyruszą w radosnej paradzie pod dźwięki orkiestry na Ołowiankę, gdzie tuż obok słynnego napisu „GDAŃSK” odbędzie się główne wydarzenie – Piknik Senioralny.

Atrakcje pikniku będą różnorodne. Zostanie zorganizowany „Senioralny Dancing” w specjalnie na tę okazję przygotowanej zadaszonej hali namiotowej. Towarzyszyć mu będzie zarówno muzyka na żywo, jak i zestawy skomponowane przez DJ-a. Kolejnym punktem programu będą „Aktywności Senioralne”, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje talenty – od gry w bingo, przez taniec, aż po recytację wierszy. Organizatorzy czekają na dodatkowe propozycje!

Ponadto, dla uczestników zostanie przygotowany smaczny poczęstunek (kawa/herbata, ciastka, owoce itp.). Na terenie pikniku znajdzie się też strefa odpoczynku z ponad 1000 miejsc siedzących. Dodatkowo, organizatorzy planują utworzyć Ścieżkę Edukacyjną, gdzie instytucje zaangażowane w działania na rzecz seniorów będą mogły przekazać informacje o swojej ofercie i podzielić się swoją wiedzą.

Zaproszenia na Piknik Senioralny są limitowane – każdy klub/grupa może zgłosić do 20 osób. Osoby dodatkowe trafiają na listę rezerwową, a o ewentualnym zwiększeniu limitu organizatorzy poinformują mailowo lub telefonicznie.

Piknik Senioralny zostanie otwarty wraz z przybyciem pierwszego uczestnika parady.