Rozstrzygnięcia w zaskakującej sprawie matki i dziecka, którzy utonęli podczas rejsu promem Stena Spirit w 2023 roku

Na początku lipca 2023 roku kontynuowane jest śledztwo mające na celu wyjaśnienie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce na pokładzie promu Stena Spirit. Szczegóły tej tragedii, która wymaga jeszcze wyjaśnienia, są obecnie badane przez Zakład Medycyny Sądowej w Gdańsku, gdzie przeprowadzane są ponowne sekcje zwłok.

Niespodziewane zdarzenie, które wywołało falę oburzenia w społeczeństwie, miało miejsce 29 czerwca. Na pokładzie statku kursującego na trasie z Gdyni do Szwecji znaleziono ciała 36-letniej kobiety oraz jej 7-letniego syna, który był niepełnosprawny. Zarówno mały chłopiec jak i jego matka zginęli w wyniku tego nieszczęśliwego incydentu.

Dzień po tym tragicznym wydarzeniu Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo. Początkowo postawiono zarzut zgodnie z art. 155 Kodeksu karnego, dotyczący nieumyślnego spowodowania śmierci. Jednak 1 lipca nastąpiła zmiana w kwalifikacji czynu.

– Na podstawie informacji uzyskanych podczas przeprowadzonych czynności w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku dotyczących śmierci dwojga polskich obywateli, aktualne badania skupiają się na sprawie zabójstwa dziecka i próby samobójczej ze strony matki – poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.