Remont odcinka ulicy Małomiejskiej w Gdańsku: zmieniony rozkład jazdy autobusów i ograniczenia w ruchu

W sobotę rozpoczynamy prace remontowe na odcinku ul. Małomiejskiej w Gdańsku, które potrwają cały weekend. Remont obejmie 200-metrowy odcinek tej arterii komunikacyjnej, a prace będą prowadzone również podczas dwóch następnych weekendów maja oraz w godzinach nocnych. W trakcie realizacji prac droga będzie czasowo zamknięta dla ruchu. Kierowcy powinni przygotować się na zmiany w poruszaniu się autobusami miejskimi.

Koniec kwietnia przyniósł informację od Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni (GZDiZ) o planowanym na 11 maja rozpoczęciu remontu 200-metrowego fragmentu ul. Małomiejskiej, położonego w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce w Gdańsku. Tutejsza arteria komunikacyjna pełni ważną rolę, łącząc południowe rejony miasta z drogą krajową numer 91 (Trakt św. Wojciecha), prowadzącą do serca Gdańska.

Przewidziane prace remontowe dotyczą odcinka jezdni pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami: Zamiejską i Raduńską oraz ul. Ptasią. Jak zapewnił rzecznik GZDiZ, Patryk Rosiński, remontem objęta zostanie także nawierzchnia zatoki autobusowej.

„Główne prace będą realizowane w ciągu dwóch majowych weekendów, tj. 11-12 maja oraz 18-19 maja. W tych dniach, począwszy od godziny 5:00 w sobotę do północy w niedzielę, remontowany odcinek ul. Małomiejskiej będzie tymczasowo wyłączony z ruchu” – przekazał Rosiński.

W nocy, między 22:00 a 6:00 od 13 do 17 maja, planowane jest etapowe zajmowanie jednego pasa ruchu, co umożliwi regulację urządzeń infrastruktury podziemnej. Ponadto, zatoka autobusowa na przystanku „Ptasia” w kierunku ul. Świętokrzyskiej będzie nieczynna od 6 maja do 3 czerwca. Tymczasowy przystanek zostanie urządzony za skrzyżowaniem z ul. Ptasią.