Przegląd najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej

Zabiegi chirurgii plastycznej i estetycznej zdobywają coraz większą popularność. Wynika to zarówno z ich rosnącej dostępności, jak i z postępu, jaki dokonał się w ostatnich latach w tej dziedzinie medycyny. W wielu wypadkach operacja tego typu służy zresztą nie tylko leczeniu kompleksów osoby, która się jej poddaje, lecz również poprawie jej funkcjonowania w społeczeństwie, na przykład po ciężkiej chorobie lub wypadku. Jakie zabiegi tej gałęzi medycyny cieszą się najwyższym zainteresowaniem? I w jaki sposób są wykonywane?

Kiedy warto skorzystać z zabiegu korekty uszu?

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej jest korekta uszu. Zwykle wykonywana jest ona w przypadku odstawanie małżowin, jednak nowoczesne gabinety, takie jak Derm-Estetyka, mogą służyć pomocą również w wypadku wystąpienia deformacji tej części ciała. Przypadłości, takie jak ucho zapaśnika, anocja lub mikrocja, mogą więc być w stosunkowo prosty sposób, usunięte. Niezależnie od celu operacji – mogą poddać się jej dorośli oraz dzieci, które ukończyły 6 lat. Zabieg taki jest stosunkowo mało inwazyjny i nie wymaga hospitalizacji.

Jaki przebieg ma zabieg korekty uszu?

W ramach korekty uszu lekarz wykonuje niewielkie nacięcie za małżowiną i odpowiednio modeluje chrząstkę. Po zakończeniu tego zabiegu w miejscu jego wykonania zakładane są szwy. Całość może trwać do 1,5  godziny. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html/, z której można dowiedzieć się również jak przygotować się do tego zabiegu. Znajdziemy tam również odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące tej procedury medycznej.

Jak wygląda rekonwalescencja po korekcie uszu?

Po zabiegu korekty uszu należy przez okres 4 tygodni nosić specjalną opaskę. Zapewnia ona utrwalenie nowego kształtu tej części ciała, a jednocześnie pomaga w procesie gojenia się rany. Szwy są zwykle usuwane już po 2 tygodniach. W czasie powrotu do zdrowia należy unikać większego wysiłku fizycznego oraz spożywania pokarmów, wymagających gryzienia i żucia. Proces rekonwalescencji nie powinien zająć więcej niż kilka tygodni – po tym czasie można cieszyć się trwałymi efektami przeprowadzonego zabiegu.

Korekta powiek – czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Okolice oczu należą do tych części naszego ciała, które są szczególnie narażone na powstawanie zmian, wywołanych upływem czasu. Należy więc liczyć się z sytuacją, w której skóra tej partii twarzy stanie się z biegiem lat mniej elastyczna i jędrna. W efekcie tego procesu wiotczeją też górne powieki. Niekiedy zaczynają one przykrywać źrenicę oka. Prowadzi to nie tylko do pogorszenia wyglądu, lecz również do ograniczenia pola widzenia – może więc znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Rozwiązaniem, często zalecanym przez specjalistów w takiej sytuacji, jest plastyka powiek.

Jak wygląda w praktyce plastyka powiek?

Celem plastyki powiek jest usunięcie nadmiernej ilości skóry, znajdującej się nad okiem. Rezultatem powinno być powiększenie pola widzenia osoby, poddającej się tej procedurze medycznej. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a jego przeprowadzenie nie powinno zająć więcej niż 1,5 godziny. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziemy na stronie https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/, na której zamieszczono też dokładny opis tej procedury medycznej. Warto zaznaczyć, że plastyka powiek jest uznawana za bezpieczną dla pacjenta i mało inwazyjną. Również wywołane nią dolegliwości, takie jak opuchnięcie powiek po zabiegu, nie są specjalnie uciążliwe i powinny ustąpić po upływie siedmiu dni od jego przeprowadzenia.