Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Gdańsku?

Nie ma sensu zastanawiać się nad tym ile kosztuje ubezpieczenie OC w Gdańsku. Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle łatwa. Cena zależy od wielu składowych i w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym może się między sobą różnić. Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, iż ubezpieczenie OC obowiązuje w przypadku stłuczki, wypadku i jest wypłacane osobom poszkodowanym lub w celu naprawy drugiego auta, które brało udział w kolizji. Nie zaszkodzi jednak zwrócić uwagę na to, gdzie zawarta będzie polisa.

Ubezpieczenie OC w Gdańsku

Ważne jest zrozumienie tego, jak ważne jest zawarcie polisy OC w odpowiednim Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Jest to jedna ze składowych, która dotyczy ubezpieczenia danego samochodu. Nie działa ona na pojazd ani osoby się w nim znajdujące. Obowiązuje w przypadku poszkodowania drugiego pojazdu, przechodniów, czy pasażerów, którzy znajdują się w innym samochodzie.To właśnie z polisy OC sprawcy wypłacane są świadczenia dla poszkodowanych w wyniku kolizji, wypadku. Naprawa samochodu sprawcy jest związana z zapłatą z jego pieniędzy lub z ubezpieczenia AC, jeżeli dany pojazd w ogóle je posiadał.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Gdańsku?

W kwestii tego, ile kosztuje ubezpieczenie OC w Gdańsku składka jest wyliczana zależnie od różnych czynników. Na pewno jedną ze składowych, która ma na to wpływ jest kod pocztowy tego miasta. Na tej podstawie system Towarzystw Ubezpieczeniowych sam wylicza składkę. Jest ona zależna od szkodowości na danym obszarze, pojemności silnika, typu samochodu, czy jest on ciężarowy, czy osobowy. Wiele zależy także od motocykla, motoru, jego marki, czy maszyny, która jest np. wykorzystywana na budowie.

Warto już teraz wspomnieć o tym,że polisa OC jest w każdym przypadku (poza pewnymi wyjątkami, jak np. komisy samochodowe) zawierana na okres 12 miesięcy. W tym czasie każdy pojazd z silnikiem mechanicznym musi mieć ważną polisę OC. Jej przedłużanie jest obowiązkiem właściciela danego auta. Jeżeli UFG zauważy przerwę w trakcie ubezpieczenia na właściciela zostanie nałożona dotkliwa kara pieniężna, jest ona można już nawet w przypadku jednodniowej przerwy w ubezpieczeniu OC Gdańsk.

Ubezpieczenie OC w Gdańsku jest obowiązkowe do zawarcia w przypadku wszystkich pojazdów z silnikiem mechanicznym. Bez znaczenia jest typ. Może to być to auto osobowe, ciężarowe, ale także maszyna na budowę, motocykl, czy ciągnik siodłowy. W tym gronie znajdują się również samochody pomocy drogowej, wykorzystywane do nauki jazdy, czy taksówki.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie OC dotyczy pojazdu konkretnego właściciela. W skład tego nieobowiązkowego ubezpieczenia wchodzą:

– ubezpieczenie szyby – jest ono liczone oddzielnie w przypadku uszkodzenia szyby w pojeździe. Jeżeli nie będzie wykupionej tej składowej można skorzystać z likwidacji szkody w ramach ubezpieczenia AC.

– nie pomniejszanie sumy ubezpieczenia – wykupienie tego wariantu sprawia, że przez cały czas kwota do wypłaty będzie taka sama nawet po szkodzie. Przykładowo, samochód jest wyceniony na 40 000 zł, miał miejsce wypadek wypłata wyniosła 2000. Przy kolejnej szkodzie do dyspozycji nadal będzie 40 000 zł.

– ochrona zniżek w AC – dzięki temu wariantowi można mieć jedną szkodę w roku z ubezpieczenia AC i właściciel samochodu nie straci nabytych zniżek. Jeżeli będzie druga szkoda w roku, zniżki okażą się mniejsze, gdyż spadnie się w tabeli procentowej zgodnej z tym przez ile lat wykupywało się AC.

Ubezpieczenie OC w Gdańsku, jak i ubezpieczenie AC proponowane są przez wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest zapoznać się z ich zakresem oraz wyłączeniami.