Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystosowała akt oskarżenia dotyczący śmierci dwumiesięcznej dziewczynki

Akt oskarżenia o zabójstwo dwumiesięcznej dziewczynki został wysłany do sądu przez Prokuraturę Okręgowa w Gdańsku. Incydent miał miejsce w styczniu 2022 roku, kiedy nowo narodzone dziecko zostało przyjęte do szpitala w Starogardzie Gdańskim w poważnym stanie, z wieloma obrażeniami na ciele, po którym niestety zmarło.

Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformowała Polską Agencję Prasową 20 stycznia 2022 r., że prokuratura została powiadomiona o tragicznym zdarzeniu, którego efektem była śmierć dwumiesięcznego dziecka w szpitalu w Starogardzie Gdańskim.

Potwierdziła również, że z uwagi na zły stan zdrowia i liczne obrażenia, noworodek został przewieziony do szpitala. Według raportu sporządzonego po sekcji zwłok, przyczyną śmierci dziecka było rozlane zapalenie opon mózgu i obrzęk mózgu. Bezpośrednią przyczyną śmierci była jednak niewydolność ważnych centrów życiowych znajdujących się w pniu mózgu – krążenia i oddychania. Sekcja zwłok wykazała także wiele różnorodnych urazów ciała. Nature tych obrażeń sugeruje, że przemoc została użyta przeciwko dziecku znacznie wcześniej niż moment, kiedy trafiło ono do szpitala – dodała Wawryniuk.