Prezentacja drużyny Lechii Gdańsk – nowy sezon, nowa nadzieja

W dniu 4 października, w środku tygodnia, Forum Gdańsk stało się miejscem prezentacji nowego składu drużyny piłkarskiej Lechia Gdańsk. Wydarzenie to zgromadziło na scenie zarówno zawodników jak i członków sztabu szkoleniowego. Jednak nie wszyscy piłkarze zdołali zawitać na to spotkanie. Elias Olsson i Tomas Bobcek byli jedynymi nieobecnymi. Na pytanie o swoje emocje związane z tym wydarzeniem Szymon Grabowski, trener drużyny, odpowiedział: „Miałem ciarki, gdy wchodziłem na tę scenę”.

Setki kibiców drużyny Lechia Gdańsk zebrali się na Forum, aby uczestniczyć w prezentacji. O godzinie 18:00 Marcin Gałek, głos Lechii, przywitał zgromadzony tłum. Następnie członkowie sztabu oraz gracze po kolei pojawiali się na scenie do ogólnych aplauzów. Trener Grabowski oraz kapitan drużyny, Luis Fernandez, przemówili do kibiców. Fernandez rozpoczął swoją mowę kilkoma słowami po polsku. Powiedział: „Dzień dobry Panie i Panowie”, co wywołało ogromne zadowolenie wśród fanów. Grabowski, poruszony widokiem tłumu fanów, stwierdził: „Cieszymy się, widząc tak wielu Biało-Zielonych kibiców”.

Adam Korol, przedstawiciel miasta Gdańska, skorzystał również z tej okazji, aby wygłosić kilka słów. Przypomniał zgromadzonym o niefortunnym spadku Lechii do I ligi po 15 latach gry w ekstraklasie na początku roku, co z pewnością nie cieszyło fanów drużyny. Niemniej jednak, podkreślił optymistyczne zmiany w drużynie – nowy zespół, nowi właściciele oraz sztab. Zapewnił także, że miasto Gdańsk będzie nadal wspierało Lechię.