Planowane prace nad oświetleniem ulic w Gdańsku w ramach programu Jaśniejszy Gdańsk

Program „Jaśniejszy Gdańsk” od lat przyczynia się do zwiększenia liczby oświetlonych miejsc w mieście. W trakcie obecnego roku sytuacja nie ulegnie zmianie, a plany zakładają kontynuację działań. Na najbliższe miesiące zaplanowano rozpisanie przetargów, których celem będzie doświetlenie 20 specyficznych lokalizacji.

W bliskiej perspektywie, w ciągu kilku najbliższych dni, ma nastąpić ogłoszenie czterech kolejnych przetargów. Ich cel to instalacja systemów oświetleniowych w szeregu punktów na terenie Gdańska. Wybrane 20 lokalizacji zostało podzielone na grupy, zwane pakietami. Najważniejszy, pierwszy z nich, obejmuje części ulic znajdujących się na obszarach dzielnic: Rudniki, Orunia Górna – Gdańsk Południe oraz Orunia – Święty Wojciech – Lipce.

W ramach tego pakietu planuje się zainstalować oświetlenie na takich ulicach jak Zawiejska, Nad Starą Radunią, Rzęsna i Tama Pędzichowska. Dodatkowo, uwzględniono także zbiornik Kolorowy, który również zostanie doświetlony. Wprowadzenie oświetlenia w tych miejscach zapewni mieszkańcom wyższy komfort i bezpieczeństwo po zmroku.