Planowane prace konserwacyjne w tunelu pod Martwą Wisłą

Z informacji, którą przekazała rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Magdalena Kiljan, wynika, że w nocy z soboty na niedzielę nastąpi zamknięcie obu pasów ruchu w tunelu pod Martwą Wisłą. Prace konserwacyjne będą trwały od godziny 22:00 do 6:00 rano.

Ta część infrastruktury drogowej, będąca istotnym ogniwem trasy łączącej lotnisko w Gdańsku z portem morskim, zostanie poddana rutynowemu przeglądowi i koniecznym działaniom konserwacyjnym. Kierowcy powinni być przygotowani na to, że informacje o czasowym zamknięciu będą dostępne na tablicach o zmiennej treści.

Dla tych, którzy będą musieli poruszać się po mieście w czasie przeprowadzania prac, wyznaczono objazdy. Mogą oni skorzystać z ulic: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie oraz Elbląskiej.

Zakładane prace mają na celu utrzymanie tunelu w odpowiednim stanie technicznym. Ich zakres obejmuje czyszczenie drzwi przejść poprzecznych, punktów SOS oraz czujników. Ponadto przewiduje się mycie kamer monitorujących ruch wjazdowy i przejazdowy, przegląd przepompowni tunelowych oraz naprawę i czyszczenie oświetlenia – zarówno tego przy wejściach i wyjściach z tunelu, jak i tego służącego do ewakuacji.

Kluczowe jest pamiętanie, że tunel pod Martwą Wisłą to istotny element Trasy Słowackiego. To on umożliwia kierowanie ruchem ciężarówek tak, aby omijały one centrum Gdańska. Ten odcinek drogi o długości 1,4 km został oddany do użytku w kwietniu 2016 roku.