Paulina Cierpiałowska walczy o sukces na Mistrzostwach Świata Juniorów w Pływaniu

Paulina Cierpiałowska, młoda i zdolna pływaczka pochodząca z Malborka, obecnie reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Pływaniu, które odbywają się w Izraelu. Do tej pory miała już okazję stanąć na starcie trzykrotnie. W jednej z konkurencji – 50 metrów stylem motylkowym – była niewiele oddzielona od awansu do finału. Wszystko to jednak nie przeszkodziło jej w udziale w wyścigu finałowym sztafet mieszanych 4×100 metrów stylem dowolnym.

Mistrzostwa Świata Juniorów w Pływaniu rozpoczęły się we poniedziałek, 4 września, w izraelskim mieście Netanja. Paulina Cierpiałowska, na co dzień trenująca w klubie Barrakuda Gdańsk, do rywalizacji przystąpiła dwa dni później, czyli w środę 6 września. Rozpoczęła od eliminacji na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, gdzie w gronie 69 pływaczek startujących w siedmiu seriach, udało jej się uplasować na wysokiej, czwartej pozycji. Jej wynik – 26.83 sekundy – był gorszy o zaledwie 0,05 sekundy od jej własnego rekordu Polski w kategorii wiekowej 18 lat.

Po południu tego samego dnia odbyły się serie półfinałowe. Niestety, Paulinie nie udało się powtórzyć świetnego wyniku z eliminacji. W swojej serii zajęła piąte miejsce uzyskując czas 26,95 sekund i ostatecznie została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu w półfinałach. Tylko osiem zawodniczek miało awansować do finału. Tym samym Paulina przegrała o niewielki margines z Bailey Hartman z USA, która z czasem 26,90 sekundy była ostatnią zakwalifikowaną do finału.