Lechia Gdańsk kończy letni sezon transferowy 2023 roku nabytkiem z Australii

Młody australijski gracz defensywny, Louis D’Arrigo, który ma zaledwie 21 lat, stanowi ostatnie wzmocnienie drużyny Lechii Gdańsk w okresie letnich transferów 2023 roku. D’Arrigo przylot do Gdańska jest planowany na 14 września, gdyż obecnie ciągle jest zaangażowany w treningi z juniorami reprezentacji Australii.

D’Arrigo to dwunasty nabytek Lechii Gdańsk podczas letniej sesji transferowej 2023 roku. Piłkarz ujrzał światło dzienne 23 września 2001 roku w australijskim Ashford. Jako defensywny pomocnik, mierzący 176 cm wzrostu, może pochwalić się posiadaniem obywatelstwa zarówno australijskiego, jak i maltańskiego. Do momentu przejścia do Lechii Gdańsk, barwy której reprezentował, należały do klubu Adelaide United. W ramach 1 Ligi stoczył tam aż 90 meczów, a na swoim koncie zapisał zdobycie trzech bramek oraz udzielenie czterech asyst.

Paolo Urfer, prezes Lechii Gdańsk, nie kryje entuzjazmu związku z nowym piłkarzem: „Louis to ósemka o dużej dynamice, nieustępliwy pomocnik skupiony na obronie. Jego mentalność boiskowa oraz inteligencja w grze będą cennym wsparciem dla naszego trenera w dążeniu do sukcesów Lechii. Obecnie nasza formacja środkowa prezentuje się bardzo dobrze i mam nadzieję, że kibice biało-zielonych już niedługo będą mogli cieszyć się naszymi osiągnięciami w bieżącym sezonie oraz nadchodzącymi triumfami”.