Otwarcie nowego sezonu w Teatrze Miniatura: Czułość, zmiany i nowe twarze

W Teatrze Miniatura w Gdańsku zainaugurowany został kolejny sezon, którego głównym motywem jest czułość. Wśród planów teatru na najbliższy czas znajduje się wiele premierowych występów. Szczegółowe informacje na temat nadchodzących wydarzeń, zmian w składzie aktorskim oraz codziennej pracy w teatrze przekazał dyrektor instytucji, Michał Derlatka. Nie szczędził on również słów na temat tego, jak najmłodsza publiczność postrzega świat teatru i dlaczego z jego scen coraz rzadziej znikają marionetki.

Podczas rozmowy, dyrektor Miniatury został zapytany o ewentualne zmiany w obsadzie aktorskiej na nadchodzący sezon. Przyznaje, że po roku nieobecności do zespołu wraca Wiola Karpowicz, która przez ostatnie 12 miesięcy przebywała na urlopie. Natomiast Wojtek Stachura, jeden z aktorów, opuszcza teatr ze względu na planowaną przeprowadzkę do Holandii z powodów osobistych.

Zmiany dotyczą także współpracy z innymi artystami. Dyrekcja teatru zamierza kontynuować współpracę z Dariuszem Czarnieckim, który już wcześniej występował w spektaklu „Bajka o księciu Pipo”, wcielając się w rolę króla. Ponadto, na zaproszenie teatru do grona aktorów gościnnych dołączy Michał Remiszewski, który ma zastąpić Wojtka Stachurę w sztuce „Momo”.