Mistrzostwa Polski w żeglarstwie: niespodzianka na Zatoce Puckiej

Niezwykle zaskakujące przebieg miały Mistrzostwa Polski w żeglarstwie, które odbyły się w Pucku. Aleksandra Wasiewicz, reprezentująca barwy Sopockiego Klubu Żeglarskiego, w kategorii iQFoil zaskoczyła wszystkich swoją postawą. W swojej walce stanęła naprzeciwko dwóch utytułowanych rywalek – Mai Dziarnowskiej (Sopocki Klub Żeglarski), zdobywczyni srebrnego medalu oraz Zofii Klepackiej (Sailing Legia Warszawa), która może pochwalić się brązowym medalem. Dodatkowo, warto dodać, że panowie również zaprezentowali trójmiejskie podium, a tytuł mistrza Polski zdobył Michał Polak z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego.

Drugi weekend września nie sprzyjał zawodnikom biorącym udział w regatach. Zatoka Pucka, znajdująca się między Puckiem a Półwyspem Helskim, przez większość czasu była oświetlana przez intensywne słońce, podczas gdy uczestnicy z utęsknieniem czekali na orzeźwiający wiatr. Wytrwałość i skupienie okazały się kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Mimo niewielkiego wiatru, udało się zorganizować dostateczną liczbę wyścigów, aby wyłonić mistrzów Polski. Zawody były pełne niespodzianek.

Aleksandra Wasiewicz z Sopockiego Klubu Żeglarskiego była jednym z największych zaskoczeń turnieju w kategorii iQFoil. Pokonała ona Maję Dziarnowską, również z Sopockiego Klubu Żeglarskiego, która jest srebrną medalistką Mistrzostw Europy. Dodatkowo, Aleksandra pokonała także Zofię Klepacką z Sailing Legia Warszawa, która zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w klasie RS:X.