Oszustwo na seniorach w Gdańsku: Fałszywi pracownicy wodociągów wyłudzili dziesiątki tysięcy złotych

Z ostatnich dni wynika, że dwa przypadki oszustwa dotknęły starsze osoby z Gdańska. W obu sytuacjach ofiary padły łupem fałszywych pracowników wodociągów, którzy podszywając się pod rzetelnych pracowników, zwodzili kobiety historią o niebyłej awarii. Skutek ich działań to straty w postaci kilkadziesiąt tysięcy złotych, które pokrzywdzone kobiety straciły.

Informacje na ten temat podała policja w specjalnym komunikacie, gdzie czytamy: „Bądź czujny, mogą to być przestępcy udający pracowników firm wodociągowych, energetycznych, administracji budynków czy opieki społecznej. Porozmawiaj o tym ze swoją rodziną i bliskimi, którzy mogą być potencjalnie narażeni na tego rodzaju przestępstwa”.

Wydane ostrzeżenie jest bezpośrednią reakcją na dwa incydenty, podczas których ofiarami padły gdańszczanki. Kobiety wprowadziły do swoich domów oszustów podszywających się za pracowników wodociągów, a w efekcie straciły swoje oszczędności oraz biżuterię.

W jednym z przypadków, 85-letnia kobieta z dzielnicy Brzeźno zaprosiła do swojego domu mężczyznę, który udawał pracownika wodociągów. Przekonywał on kobietę o występowaniu awarii w budynku i potrzebie jej sprawdzenia. Po tym jak mężczyzna opuścił mieszkanie, starsza kobieta zorientowała się, że z jej oszczędności zniknęło kilkadziesiąt tysięcy złotych.