Oficjalnie: Camilo Mena dołącza do składu Lechii Gdańsk

Koniec spekulacji i niepewności. Piłkarz pochodzący z Kolumbii, Camilo Mena, przenosi się do drużyny Lechii Gdańsk. Informację o tym przekazał portal Sport. Mena, który jest uznawany za najlepszego piłkarza ligi łotewskiej, już przybył do Gdańska, gdzie w najbliższy piątek ma zamiar podpisać czteroletni kontrakt ze swoim nowym klubem.

Zakończyło to niejasności dotyczące przyszłości zawodnika. Mena, będący czołowym piłkarzem ligi łotewskiej, postanowił dołączyć do drużyny Lechii Gdańsk, co definitywnie zakończyło wszelkie spekulacje na jego temat.

To 22-letni skrzydłowy zawodnik, który w poprzednim sezonie Virsligi – najwyższej klasy rozgrywkowej na Łotwie – zdobył 14 bramek i miał tyle samo asyst. Przez część poprzedniego sezonu był wypożyczony do Jagiellonii Białystok. Teraz jednak, już przebywa w Gdańsku i planuje w najbliższy piątek podpisać czteroletnią umowę z Lechią.

Przez ostatnie dni kwestia transferu Meny była niepewna, ponieważ zawodnik ciągle znajdował się na celowniku Rakowa Częstochowa. Pomimo kolejnych transferów mistrza Polski, Mena pozostawał w kontakcie z trenerem Dawidem Szwargą oraz dyrektorem sportowym Robertem Grafem. Zawodnik był zainteresowany grą dla Rakowa, a szczególnie unikał gry w I lidze.